Müüa maja - Polli, Rõude, Lääne-Nigula vald, Läänemaa

NB! SEE KUULUTUS EI OLE AKTIIVNE!

 

Kinnistu, palkmaja, kogupind 332,7 m²

Lisainfo: kaev, pööning, kelder, kõrged laed, tööstusvool, eterniitkatus
Küte ja ventilatsioon: ahjuküte

Müüa ajalooline Suure-Rõude mõisahoone Martna kihelkonnas Läänemaal. Mõis kuulus 18. sajandi alguses Tottide suguvõsale ja 18.sajandi keskpaigast kuni 20.sajandi alguseni Rennenkampffide suguvõsale.

Mõisa peahoone on 18. sajandil püstitatud keskmise suurusega ühekordne puithoone, millel asuvad lakatoad hoone otstel. Ehitis on lai, mis tingib väga kõrge katuse. Algselt roo, nüüd eterniitkattega poolkelpkatus. Hoone seinad on sokli veelaualt kuni aknalaudade jooneni kaetud püstlaudvoordriga, kõrgemal vahekarniis ja rõhtlaudvooder. Hoone nurkadel on kitsad, vertikaalsed kattelauad. Algsed aknad on säilinud lakakorrusel. Need on pea ruudukujulised ja 12-ruudulised, omavad laiu piirdelaudu ja on kaetud kitsa laudkarniisiga. Lakaaknast kahel pool on poolviilus väikesed, 6-ruudulised lakaaknad. Põhikorruse aknad on hilisemad, kuueruudulise jaotusega. Peaukse ees asub pandusega ettesõit, tugistatud kiviplokkidega. Tegemist on piirkonna barokse puithärrastemaja erandliku näitega, mistõttu on see võetud muinsuskaitse alla.

Hoone siseruumid on anfilaadsed, keskossa jääb saal. Sellest avaneb uks hoone tagaküljel jäävasse hoovi. Säilinud barokseid uksi ja sepiseid. Üks korstnatest on säilinud osaliselt mantelkorstnana. Interjöör on varasemate ümberehituste käigus (kolhoosi rahvamaja – raamatukogu, kino- ja peosaal, korterid) saanud kannatada. Hoone vajab renoveerimist. Mõisa üks pool praegu kasutusel elamuna.

Kõrvalhooneid on mõisasüdames olnud väga vähe, neist säilinud on ait.

Park oli ja on väike ning lihtsajoonilise vabaplanreeringuga. Põhiliikideks on tammed, jalakad, vahtrad, saared ja pärnad. Peahoone ees on väike puistu kaarja ettesõiduteega. Puistut tihendavad dekoratiivpõõsad – sirel, kuslapuu, lumemari jne.

Kui Teil tekkis huvi selle mõisahoone vastu, siis võtke ühendust, küsige lisa ja läheme vaatama – oma silm on kuningas!
Pindi Kinnisvara on Eesti suurim kinnisvarabüroo, millel on 18 esindust üle Eesti. www.pindi.ee. Meie andmebaasis on ligi 3000 aktiivset pakkumist, sh üle 600 äripinna ning aastas hindame u 5000 kinnisvaraobjekti. Meie haldus-hooldusfirma portfellis on ligi 200 korterelamut ja ärihoonet, grupi kindlustusettevõttel on 5000 klienti.

Jagamine

Üldinfo

79 000 € 237 €/m2
Müüa maja www.kv.ee/2406774
Müüa maja
Üldpind 332.7 m²
Korruseid 1
Seisukord Vajab renoveerimist
Omandivorm Kinnistu
Krundi pind 34700 m²
Katastrinumber 45203:002:0177
Andmed kinnistusraamatust
Teata ebakorrektsest kuulutusest

Võta ühendust

NB! SEE KUULUTUS EI OLE AKTIIVNE!