Müüa äripind, 1 468 m² - Hobu tee 7a, Meremõisa, Lääne-Harju vald, Harjumaa

 

Kogupind 1 468 m², kinnistu, kivimaja

Lisainfo: elekter
Ümbrus: Lohusalu laht ja Keila jõgi jõgi , kattega teed

EKSKLUSIIVNE ARENDUSPROJEKT JÕE KALDAL !

Müüa 1,06 ha hoonestatud kinnistu Keila Joa lossipargis jõe kaldal. Kinnistul asub endine sanatooriumi hoone. Sobib hästi arendusprojektiks.

HOONE Maja on ehitatud 1985 a. Seal asus ministrite taastusravikeskus- sanatoorium, mis töötas vaid mõned aastad kuni Vabariigi alguseni. Sellest ajast on hoone seisnud kasutuseta. Tegemist on väga kapitaalse ja tol ajal kallitest materjalidest ehitatud kivihoonega. Majal on kivikatus. Hoone on võimalik ümber ehitada korterelamuks või ridaelamuks. Juurdeehitus lubatud kuni 20 %. Võimalik on rajada eksklusiivsed korterid, mis asuvad maalilises lossipargis Keila jõe kaldal ja on väga privaatsed. Hoonele on tehtud korterelamu eskiisprojekt. Aga sobib ka muuks äriideeks. Kinnistu võib jagada ka kolmeks eraldiseisvaks kinnistuks. Kinnistul asub ka teine hoone, kivimaja, mis algselt oli kasutuses katlamajana. Suletud netopind 118 m2.

KINNISTU Asub Keila jõe suudmes, Lohusalu lahest ja liivarannast paarisaja meetri kaugusel. Kinnistu asub jõepiirist 50 m kaugusel. Jõe suudmes on erasadam, kus on võimalik osta osalust. Kinnistu asub Meremõisa elurajooni parkmetsas. Kogu piirkonnas on kaunis kõrghaljastus, peamiselt kuused ja männid, kinnistul on ka palju lehtpuid. Ümbrus on väga privaatne. Kinnistu piirneb asfaltkattega teega.

KOMMUNIKATSIOONID Vesi ja kanalisatsioon on Meremõisa elurajooni tsentraalsest trassist. Elektriliitumine on olemas.

MEREMÕISA ELURAJOON Asub Keila jõe suudmealas Keila-Joa lossi vastaskaldal. Esimese Eesti Vabariigi ajal kuulus maa-ala Välisministeeriumile. 1930-tel kavandas arhitekt Roman Koolmar sellesse piirkonda suvitamiseks mõeldud klassikalises stiilis eramud, millest 4 olid palkmajad, 2 kivimajad. Algselt olid nad mõeldud välisministeeriumi külalistele puhkamiseks, et luua positiivne kuvand Eesti Vabariigist. Hiljem läksid nad ministrite kasutusse ja seda kuni nõukogude aja lõpuni. Territooriumil on oma hästitoimiv MTÜ, on aiaga piiratud, kinnine ja valvega. Piirkonnas on asfalteeritud teerajad, oma vee/kanali võrgustik ning pidev aastaringne hooldus. Mere äärde viib asfalteeritud teerada, mis lookleb läbi männimetsa. Elamurajoon asub Lohusalu lahe kaldal. Mere ääres on ilus valgustatud muul ja privaatne liivarand. Piirkonda tuntakse kui päikselise ja sooja suvituspiirkonnana, kus on aasta lõikes kõige vähem sademeid.

LÄHEDAL Jalutuskäigu kaugusel on kaunis Keila Joa loss, maaliline juga ja park. Lossi peamaja on renoveeritud. Seal asub restoran ning toimuvad aastaringselt näitused ja kultuuriüritused. Lossi ümbrust ja parki taastatakse ja arendatakse pidevalt. See muudab kogu piirkonna atraktiivseks ja hinnatuks puhkuse ja turismikohaks. Vt. www.schlossfall.com Kaugus Tallinnast 28 km. Laulasmaal on kool-lasteaed, restoranid ja SPA.

TEE OMA HINNAPAKKUMINE !

~ 3.4 km Laulasmaa Kool
  1. ~ 6.3 km Vääna-Jõesuu Kool

Jagamine

Üldinfo

395 000 € 269 €/m2 Eluaseme väikelaen
Müüa äripind www.kv.ee/2947168
Müüa äripind
Üldpind 1468 m²
Ehitusaasta 1985
Seisukord Vajab renoveerimist
Omandivorm Kinnistu
Krundi pind 10614 m²
Energiamärgis -
Andmed kinnistusraamatust
Teata ebakorrektsest kuulutusest

Võta ühendust

Andrus Soonsein

Andrus Soonsein

EKMK liige

  • 509 4112
Saada kiri maaklerile

Domare Kinnisvara OÜ