Müüa äripind, 353.5 m² - Vana-Tikuta, Kiidjärve, Põlva vald, Põlvamaa

NB! SEE KUULUTUS EI OLE AKTIIVNE!
MITTEAKTIIVNE

Perspektiivne hoonestatud kinnistu Ahja jõe ääres

Kogupind 353.5 m², Kinnistu, puitmaja

Sanruum: saun
Lisainfo: elekter, naabrid kaugel
Ümbrus: jõgi lähedal

Suurepärane võimalus luua looduslähedane majutusasutus, teatritalu, restoran või teha teoks mõni muu äriidee.

Müüa 6,29 ha suurune kinnistu, mis piirneb pikalt Ahja jõega.

Ligipääs kinnistule avalikult kasutatavalt Kiidjärve-Kotiku heas korras ning valla poolt hooldatavalt (sh talvel lahti lükatavalt) kruusateelt. Ahja-Vastse-Kuuste asfaltteeni 1,5 km ja Akste-Häätaru asfaltteeni 2,4 km.

Kaugus Tartu kesklinnast 40 km, Põlvast 15 km, Kiidjärvelt 2,5 km. Läheduses asuvad Kiidjärve ja Taevaskoja arvukad matkarajad, Kiidjärve vesiveski ja külastuskeskus, Valgesoo jne jne. Samuti on siin aktiivne kultuurielu, mis meelitab igal suvel kohale palju rahvast kogu Eestist.

Kinnistu ise on mõnusalt reljeefne, taluhooned paiknevad kõrgemal künkal, kust on imeilus vaade alla jõe orgu ning paadisadamale. Kuna tegemist on vana talukohaga, siis loomulikult on olemas ka kõrghaljastus: õueala markeerivad võimsad leht- ja okaspuud.

Privaatsust lisab asjaolu, et vaateväljas pole ühtegi naabrit, ehkki lähimad asuvad linnulennult 350 m kaugusel. Ümberringi asuvad vaid metsad, niidud ning vesi.

Tegemist on ajaloolise, hiljemalt 17. sajandist pärit talukohaga, millel praegu asub Ehitisregistri andmetel 8 hoonet, sh kaks elamut. Kummalgi neist on oma kaev (seisukord teadmata) ning elektriliitumine.

Uuem neist (ehitusaasta 1904) on rahuldavas seisukorras ning olnud viimati kasutusel suvekoduna. Hoone üldpind on 98 m², hoones on kolm tuba ning köök, samuti kuivkäimla. Katusekorrusel on ka üks suvetuba.

Teise elamu (ehitusaasta 1890) suurim väärtus on selle taastamise võimalus (suletud netopind 255,5 m²).
Lisaks neile kahele elamule on talu õuealal veel 5 kõrvalhoonet või nende varemeid, millede osas on uuel omanikul vabad käed otsustamaks, millised neist taastada ning millised mitte.

Kirsiks tordil on aga vana suitsusaun otse Ahja jõe kaldal (u 15 m kaugusel). Sauna lähedal asuvad ka keskaegse vesiveski varemed.

Kõik hooned vajavad renoveerimist.

Mõnda aega oli kinnistu hooldamata, kuid viimastel aastatel on asutud seda korda tegema: taastatud on kinnistul asuvad pärandniidud, raiutud on üraski küüsis olnud kuusemets ning asemele istutatud kased, korrastatud õueala. Paljugi on veel teha, kuid tulemus on kindlasti vaeva väärt.

Üks pilt on parem kui tuhat sõna, aga veel parem on oma silmaga näha. Kui kuulutus Sinus huvi äratas, siis helista või kirjuta mulle ning lähme vaatame kinnistu üle. Siis saame rääkida ka koha huvitavast ajaloost, sellega seotud legendidest ning võimalustest, mida see pakub.


Kuulutuse link
185 000 € 523 €/m²
Müüa äripind
Müüa äripind www.kv.ee/3556161
Üldpind 353.5 m²
Korruseid 1
seisukord Vajab san. remonti
omandivorm Kinnistu
Krundi pind 62900 m²
Katastrinumber 62201:001:1914
Energiamärgis Puudub
Andmed kinnistusraamatust
Teata ebakorrektsest kuulutusest
Kuulutuse siseinfo
Kuulutuse ajalugu ja statistika
Avaldamiskuupäev
Vaatamiste arv
Ühenduse võtmised
Telefoninumbri vaatamised
Lemmikuks lisamised
Sarnased kuulutused

Näidislaenumakse

Laenutähtaeg: 20 a
Sissemakse: 30%
Intress alates: 3,5%