Kinnisvara KV.ee Kinnisvara KV.ee KV.EE

Kategooriad

Turuülevaated


KV.EE kinnisvaraturu ülevaade 14/02/2012

Eesti kinnisvaraturg läbis seljataha jäänud 2011. aasta edukalt. Tehingute arv püsis mõistlikult aktiivsel tasemel. Turu oluliseks märksõnaks võib nimetada hindade diferentseerumist. Elamispindade turu hindade diferentseerumine tähendab siinkohal eekõige seda, et erineva asukoha ja kvaliteediga kinnisvara hindadele tekkisid selgemapiirilised erisused.

Loe edasiKV.EE kinnisvaraturu ülevaade 15/11/2011

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade toob välja tõsiasja, et kehv majandsuslik olukord ei võimalda Eesti inimestel osa saada soodsal tasemel püsivatest kinnisvarahindadest. Madal nõudlus ei tähenda veel siiski ka hindade langemist, sest ehitushinnad hoiavad pakkumishindu allapoole kokkumisest tagasi.

Loe edasi


Uus KV.EE kinnisvaraturu ülevaade ilmus 09/08/2011

Täna ilmunud KV.EE kinnisvaraturu ülevaade toob välja, et kinnisvaraturgu mõjutavad tegurid on nüüdseks positiivsesse suunda pöördunud. Positiivset trendi näitavad nii ehitusmahud, kinnisvarainvesteeringud, kasvama on hakanud laenukäibed ja fakt, et uusi eluruume valmib järjest rohkem.

Uus 2011. a. II kvartalis toimunut kokkuvõttev KV.EE kinnisvaraturu ülevaade on tasuta allalaaditav KV.EE kinnisvara turuülevaade II kvartal 2011


KV.EE kinnisvaraturu ülevaade ilmus 10/05/2011

Teisipäeval 10/05/2011 ilmus uus KV.EE kinnisvaraturu ülevaade. Värske analüüs pöörab tähelepanu kõikides Eesti maakonnakeskustes ja teiste suuremate kinnisvaraturu piirkondade elamispindade turul toimuvale.

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade keskendub jätkuvalt toimunu kiretule kirjeldamisele läbi numbrite ja graafikute. See läbi annab KV.EE kinnisvaraturu ülevaade ainsana võimaluse saada teada, mis toimub kodukandi kodude tehingute ja hindadega.

“Siiski ei ole me ära unustanud üldisemate kinnisvaraturu trendide kirjeldamist,” räägib ülevaate koostaja Tõnu Toompark. “Toome lühidalt välja oluliste kinnisvaraturgu mõjutavate tegurite ülevaate, mis aitab detailsemat piirkondade infot paremini mõista.”

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade moodustab KV.EE blogi, foorumi ja kinnisvarastatistika moodulite kõrval osa infopaketist, mille kaudu pakume kinnisvara ostjatele ja müüjatele taustainfot kinnisvaraturul toimuvast,” kommenteeris ülevaadet portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon. “See aitab kõigil turuosalistel teha paremaid kinnisvaraotsuseid.”Uus KV.EE kinnisvaraturu ülevaade ja online-pressikonverents

08.02.2011 ilmus järjekordne KV.EE kinnisvaraturu ülevaade, mis kajastab 2010. aastal toimunut. Ülevaade võtab kokku nii pealinna, kui kõikide maakonnakeskuste ning suuremate linnade elamispindadeturul toimunu.

“Endiselt ainsa sõltumatu turuülevaatena kajastame turutrende numbrilisena läbi graafikute, mis annavad selge pildi Eesti kinnisvaraturul toimuvast,” kommenteeris uut turuülevaadet portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

Uus 2010. a. IV kvartalis toimunut kokkuvõttev KV.EE kinnisvaraturu ülevaade on tasuta allalaaditav KV.EE kinnisvara turuülevaade IV kvartal 2010


KV.EE kinnisvaraturu ülevaade ja online-pressikonverents


Täna algusega 10.00 toimub seoses uue KV.EE kinnisvaraturu ülevaate avaldamisega online-pressikonverents, kus küsimustele vastavad Tarvo Teslon portaalist KV.EE ja ülevaate koostaja Tõnu Toompark.

Küsimuste esitamine toimub KV.EE blogis postitusele Online-pressikonverents: KV.EE uus kinnisvaraturu ülevaade" kommentaari lisamisena. Küsimusi saab esitada kuni kell 12.00 09.11.2010.

Uus 2010. a. III kvartalis toimunut kokkuvõttev KV.EE kinnisvaraturu ülevaade on tasuta allalaaditav eesti keeles, vene keeles ja inglise keeles.
KV.EE kinnisvaraturu ülevaade ja online-pressikonverents
 
Algusega 10.00 toimub seoses KV.EE kinnisvaraturu ülevaate avaldamisega online-pressikonverents, kus küsimustele vastavad Tarvo Teslon portaalist KV.EE ja ülevaate koostaja Tõnu Toompark.

Küsimuste esitamine toimub KV.EE blogis postitusele Online-pressikonverents: KV.EE uus kinnisvaraturu ülevaade" kommentaari lisamisena. Küsimusi saab esitada kuni kell 12.00 06.08.2010.

2010. a. II kvartalis toimunut kokkuvõttev KV.EE kinnisvaraturu ülevaade on tasuta allalaaditav eesti keeles, vene keeles ja inglise keeles.

07.05.2010

Reedel 07. mail 2010. a. ilmub järjekorras juba seitsmes KV.EE kinnisvaraturu ülevaade. Senine ülevaate positiivne vastuvõtt andis julgust kevadise üllitise oluliseks täiendamiseks. Nüüdne KV.EE kinnisvaraturu ülevaade katab kõik Eesti suuremad linnad, sh kõik maakonnakeskused.

„Varasemates ülevaadetes olid toodud turu andmed ainult Eesti suurema 6 linna kohta. Mitmed portaali KV.EE kliendi küsisid õigustatult, miks nende kodulinn ülevaatest on välja jäänud,“ põhjendas Tarvo Teslon portaalist KV.EE ülevaate täiendamise vajadust.

Kinnisvaraturgu kommenteerib ülevaate koostaja analüütik Tõnu Toompark: „Tänase ülevaate sentiment on veel üsna negatiivne, sest aastataguse ajaga võrreldes on paljud kinnisvaraturgu iseloomuustavad näitajad miinuses. Siiski on elamispindade turg saanud eelmise aasta teisest poolest juurde stabiliseerumise märgi. Usume, et positiivsemad trendid jätkuvad.“

2010. a. I kvartalit kokkuvõttev KV.EE kinnisvaratuturu ülevaade ilmub 07. mail 2010. a. ning on alates 07.05.2010 kl 10.00 tasuta allalaaditav portaalist KV.EE.

Reedel 07. mail 2010. a. kell 10.00-12.00 toimub online-pressikonverents, kus on võimalik küsimusi esitada ülevaate koostajatele ning portaali KV.EE esindajatele. Küsimused saab esitada kommentaarina aadressil http://www.kv.ee/?act=article.view&article_id=5594

Eelmise online-pressikonverentsi küsimusi ja vastuseid saab lugeda:

http://www.kv.ee/?act=article.view&article_id=5443.

Ülevaade

Ülevaate saad alla laadida siit

turuülevaade eesti 2010 I kvartal
market view english 2010 I quarter
market view russian 2010 I quarter


09.02.2010

09. veebruaril 2010. a. on ilmumas järjekordne KV.EE kinnisvaraturu ülevaade. Ülevaade võtab kokku 2009. a. IV kvartalis Eesti suuremate linnade kinnisvaraturul toimunu.

“KV.EE kinnisvaraturu ülevaade jätkab vana joont – anname numbritele-graafikutele põhineva ülevaate kõigist Eesti kinnisvaraturu aktiivsematest piirkondadest,” kommenteeris Tarvo Teslon kinnisvaraportaalist KV.EE.

Turuülevaate koostaja on analüütik ja kinnisvarakonsultant Tõnu Toompark, kelle kogemus kinnisvaraturul toimuva jälgimisega ületab kümmet aastat.

“Elamispindade turg näitab üha selgemalt pöördumise märke,” tõi ülevaate oluliseima välja Tõnu Toompark. “Olen veendunud, et järgmises ülevaates on positiivsust juba märksa enam.”

2009. a. IV kvartalit kokkuvõttev KV.EE kinnisvaratuturu ülevaade ilmub 09. veebruaril 2010. a. ning on alates 09/02/2010 kl 10.00 tasuta allalaaditav portaalist KV.EE.

Ülevaade

Ülevaate saad alla laadida siit

turuülevaade eesti 2009 IV kvartal
market view english 2009 IV quarter
market view russian 2009 IV quarter

Online Pressikonverentsi küsimusi ja vastuseid saab lugeda siit


05.11.2009

05. novembril 2009. a. ilmus järjekordne KV.EE kinnisvaraturu ülevaade. Ülevaade võtab kokku 2009. a. III kvartalis Eesti suuremate linnade kinnisvaraturul toimunu.

“Hea on tõdeda, et meie lakooniline ülevaade on hästi vastu võetud,” tõdes Tarvo Teslon kinnisvaraportaalist KV.EE. “Pole ka ime – tegemist on ühe vähese ülevaatega, mis sisaldab kallutamata infot Eesti kinnisvaraturul toimuva kohta.”

Turuülevaate koostaja on analüütik ja kinnisvarakonsultant Tõnu Toompark, kelle kogemus kinnisvaraturul toimuva jälgimisega ületab kümmet aastat.

“Tõenäoliselt on kinnisvaraturg lähiajal pöördumas,” kommenteeris kinnisvaraturgu Tõnu Toompark. “Seetõttu on kõigil turuosalistel eriti oluline saada õiglast infot, mis toimub. Mul on hea meel, et KV.EE kinnisvaraturu ülevaade selle turu tühimiku katab.”

2009. a. III kvartalit kokkuvõttev KV.EE kinnisvaratuturu ülevaade ilmub 05. novembril 2009. a. ning on alates 05/11/2009 kl 10.00 tasuta allalaaditav portaalist KV.EE http://www.kv.ee/turuylevaade.

05.11.2009 toimunud Online Pressikonverentsi küsimusi ja vastuseid saab lugeda siit

Ülevaade

Ülevaate saad alla laadida siit

turuülevaade eesti 2009 III kvartal
market view english 2009 III quarter
market view russian 2009 III quarter


07.08.2009

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade: Kinnisvaratunneli lõpus paistab üha enam valgust

07. augustil ilmus järjekorras neljas KV.EE kinnisvaraturu ülevaade. Ülevaade tõdeb, et kinnisvaraturu tunneli otsas on näha üha enam valgust. See võiks tähendada seda, et peatselt hakkame jõudma kinnisvaraturu stabiliseerumise faasi.

„Täna on endiselt kinnisvaraturgu iseloomustavad näitajad „sügaval punases“, kuid tundub, et allasuunas liikumise kiirus hakkab vaikselt juba vähenema,“ kommenteeris ülevaate koostaja ja Adaur Grupp OÜ juhatuse liige Tõnu Toompark.

Positiivsete märkidena kinnisvaraturul tuleb välja tuua jätkuvalt madalal tasemel ning üha allapoole rühkiv euribor, mis on baasiks enamusele eluasemelaenudele. Samuti on turul tunda suvele ebakohast tehingute aktiivsuse tõusu.

Kahtlemata on oluline positiivne Swedbank’i vihje, et nad võiksid kaaluda eluasemelaenu omafinantseeringu määra vähendamist.

„Tahame jätkuvalt olla kvaliteetseim objektiivse turuinfo allikas,“ tõi välja portaali KV.EE juhatuse liige Tarvo Teslon. „Paistab, et see on jälle õnnestunud.“

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade kajastab kinnisvaratrende kõikides suuremates Eesti linnades, sealhulgas Tallinna linnaosades.

Avaldatud turuülevaate näol on tegemist üks kord kvartalis ilmuva ülevaatega, mis on tasuta alla laetav veebilehtedel www.kv.ee ja www.adaur.ee.

Kinnisvaraportaal KV.EE on tegutsenud alates 1999. aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali www.osta.ee ja kolme Leedu portaaliga.

Adaur Grupp OÜ on asutatud 2002. a. Ettevõte tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega.

Ülevaade

Ülevaate saad alla laadida siit

turuülevaade eesti 2009 II kvartal
market view english 2009 II quarter
market view russian 2009 II quarter

Viide online-pressikonverentsi küsimustele ja vastustele: http://www.kv.ee/?act=article.view&article_id=5107

Lisainfo

Tarvo Teslon
KV.EE
+372 510 6464
tarvo@kv.ee
http://www.kv.ee
Tõnu Toompark MA
Adaur Grupp OÜ
+372 525 9703
tonu@adaur.ee
http://www.adaur.ee


07.05.2009

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade: pakkumishinnad langevad sirgjooneliselt

07. mail avaldasid kinnisvaraportaal KV.EE ja Adaur Grupp OÜ koostöös järjekorras juba kolmanda Eesti kinnisvaraturu ülevaate. Uudne kinnisvaraturu ülevaade kajastab 2009. a. I kvartalis Eesti kinnisvaraturul toimunut. Kaetud on Tallinn ja teisedki Eesti suuremad linnad.

„Kinnisvaraturg on endiselt kogu majanduse taustsüsteemiga paraleelselt allapoole liikumas,“ tõdes ülevaate koostaja Tõnu Toompark.

Turu äärmuste osas toob ülevaade välja, et suurim aastane korterite hinnalangus 48% on toimunud Tallinna Nõmme linnaosas, sama suur on hinnalangus olnud Narva linnas. 2009. a. I kvartali keskmine korteriomanditehingu ruutmeetrihind oli Nõmmel 12 800 ja Narvas 6200 krooni.

Suurim langus kinnisvaratehingute käibe osas toimus Tallinna Kristiine linnaosas, kus 2009. a. I kvartali kinnisvaratehingute käive langes aastaga 71% ehk 135 miljoni kroonini. Kinnisvaratehingute käive tõusis aastaga ainult ühes vaadeldavas piirkonnas – Pirita linnaosas. Seale kinnisvaratehingute aastane käive suurenes koguni 11% ning jõudis aasta esimeseks kvartaliks 246 miljoni kroonini.

„Langeval turul on eriti oluline saada objektiivset ja kallutamata infot kinnisvara-alaste otsuste tegemiseks. Seda me uudses ülevaates lugejatele annamegi,“ kommenteeris portaali KV.EE juhatuse liige Tarvo Teslon.

Lisaks makromajanduslike andmetele on turuülevaates analüüsitud portaali KV.EE andmeid. „Portaali elamispindade pakkumiste arv püsib juba pikemat aega stabiilselt 20 000 pakkumise lähedal. Samas peab aga mainima, et elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on pea sirgjoonelises langemises alates 2007. aasta esimesest poolest ning languse aeglustumist paraku näha ei ole,“ kommenteeris Tarvo Teslon portaali KV.EE andmeid.

KV.EE kinnisvaraturu ülevaate koostamisel on abikäe üks Eesti aktiivsemaid maaklertegevust laiendavaid vahendusettevõtteid RE/MAX Professionals. „KV.EE kinnisvaraturu ülevaade on hea abimaterjal kõigile aktiivsetele maakleritele,“ sõnas RE/MAX Professionals juhatuse liige Kairi Ummus. „Ülevaade annab selge ja ühese ülevaate, mis ühes või teises piirkonnas toimub ja on suurepäraseks infoallikaks nii kinnisvara ostjatele kui müüjatele.“

Avaldatud turuülevaate näol on tegemist üks kord kvartalis ilmuva ülevaatega, mis on tasuta alla laetav veebilehtedel www.kv.ee ja www.adaur.ee. Järgmine turuülevaade ilmub kolme kuu pärast augustis 2009.a. Kinnisvaraportaal KV.EE on tegutsenud alates 1999. aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali www.osta.ee ja kolme Leedu portaaliga.

Adaur Grupp OÜ on asutatud 2002. a. Ettevõte tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega.

Ülevaade

Ülevaate saad alla laadida siit

turuülevaade eesti 2009 I kvartal
market view russian 2009 I quarter
market view english 2009 I quarter


Lisainfo

Tarvo Teslon
KV.EE
+372 510 6464
tarvo@kv.ee
http://www.kv.ee
Tõnu Toompark MA
Adaur Grupp OÜ
+372 525 9703
tonu@adaur.ee
http://www.adaur.ee


06.02.2009

Uus turuülevaade analüüsib kinnisvaraturgu

06. veebruaril avaldasid kinnisvaraportaal KV.EE ja Adaur Grupp OÜ koostöös järjekordse Eesti kinnisvaraturu ülevaate. Ülevaate juures on põhimõtteks võetud kajastada laiapõhjaliselt Eesti suuremate linnade kinnisvaraturu liikumisi. Tegemist on ülevaatega, mis on abimeheks kinnisvara müüjatele, omanikele ja ostjatele.

„Kinnisvaraturg on languses,“ sõnas turuülevaate koostaja kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark. „Paraku peame tõdema, et kinnisvaraturu oluliseim näitaja on täna tehingute arv ning see on languses. Samuti on vaikselt, kuid kindlalt langemas ka kinnisvarahinnad ja seda paraku kõigis turu sektorites.“

Nii tehti Tallinnas 2008. a. 33% võrra vähem korteriomanditehinguid kui aasta varem. Korteriomanditehingute keskmine hind langes selle juures 2008. a. viimaseks kvartaliks aastaga 19%. Väiksem tehingute arvu langus oli Narvas, kus tehingute arv vähenes kõigest 12%. Küll aga kujunes Narva korteriomandite hinnalanguseks 31%. Veel suurem hinnalangus oli vaid Haapsalus, kus aastaga alanesid korteriomandite hinnad üle poole ehk tervelt 54%. Tehingute arvu languseks oli Haapsalus 57%.

Kinnisvaraturu langus on põhjustatud üldisest olukorrast Eesti ja kogu maailma majanduses. Negatiivsetele trendidele annavad jõudu suurenev töötus koos vähenevate investeeringute ning langevate laenumahtudega. „Ainsa positiivse uudisena saab välja tuua intressimäärade baasiks oleva euribori languse,“ täiendas Toompark. „Alanev euribor aitab eelkõige varasematel aegadel laenu võtnute makseid madalamaks suruda. Tänaste laenuvõtjate puhul teeb euribor samuti laenuvõtmise soodsamaks.“

Lisaks makromajanduslike andmetele on turuülevaates analüüsitud portaali KV.EE andmeid. „Viimase aasta jooksul on portaalis olevate pakkumiste hulk püsinud üsna stabiilselt enamasti 20 000 ja 22 000 pakkumise vahel. Seega pakkumine püsib stabiilsena,“ kommenteeris portaali KV.EE juhatuse liige Tarvo Teslon. „Küll on samal ajal keskmine elamispindade pakkumishind vähenenud pea sirgjooneliselt 20 500 kroonilt 16 800 kroonile.“

Avaldatud turuülevaate näol on tegemist üks kord kvartalis ilmuva ülevaatega, mis on tasuta alla laetav veebilehtedel www.kv.ee ja www.adaur.ee. Järgmine turuülevaade ilmub kolme kuu pärast.

Kinnisvaraportaal KV.EE on tegutsenud alates 1999. aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali osta.ee ja kolme Leedu portaaliga.

Adaur Grupp OÜ on asutatud 2002. a. Ettevõte tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega.

Ülevaade

Ülevaate saad alla laadida siit (faili suurus 2 MB)

http://www.kv.ee/turuylevaade/turuylevaade_4.kv_2008_eesti.pdf
http://www.kv.ee/turuylevaade/turuylevaade_4.kv_2008_vene.pdf
http://www.kv.ee/turuylevaade/turuylevaade_4.kv_2008_inglise.pdf


21.11.2008

KV.EE kinnisvaraturu ülevaated

Kinnisvaraportaal KV.EE ja Adaur Grupp OÜ on koostöös üllitanud ülevaate Eesti suuremate linnade kohta „KV.EE kinnisvaraturu ülevaade“. Esmakordselt on Eestis saadaval kinnisvaraturu ülevaade, mis kirjeldab kiretult kinnisvaraturgu numbrites näidates ära turgu iseloomustavate tegurite muutuse viimaste aastate jooksul.

„Eesti kinnisvaramaastik vajab täiendavat väljaannet, mis annaks konkreetse ja kallutamata pildi toimuvast,“ ütles portaali KV.EE juht Tarvo Teslon. „Lisaks üldistele näitajatele oleme ülevaatesse koondanud erinevate Eesti suuremate linnade kinnisvarapakkumiste arvu ja hinnadünaamika. See on oluline info, mille alusel iga kinnisvaraostja ja -müüja saab igapäevaseid otsuseid teha.“

Portaali KV.EE andmeid täiendab statistika Statistikaametilt, Eesti Pangalt ja Maa-ametilt. „Tegime valiku mitmete turgu iseloomustavate näitajate vahelt ning ülevaatesse jõudsid neist vaid olulisemad,“ sõnas ülevaate koostaja ja Adaur Grupp OÜ juhatuse liige Tõnu Toompark.

Uut kinnisvaraturuülevaadet on võimalik tasuta alla laadida portaalist KV.EE (www.kv.ee) ja Adaur Grupp OÜ kodulehelt (www.adaur.ee). Ülevaade hakkab ilmuma kvartaalsena ning järgmist ülevaadet on oodata juba veebruaris 2009. a.

Kinnisvaraportaal KV.EE on tegutsenud alates 1999 aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali osta.ee ja kolme Leedu portaaliga.

Adaur Grupp OÜ on asutatud 2002. a. Ettevõte tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega.

Ülevaade

Ülevaade on alla laaditav aadressilt: http://www.kv.ee/turuylevaade/3Q2008.pdf